ABC News siguron pamjet, si i vihet flaka makinës në Tiranë

15:23 | 03/10/2018

ABC News siguron videon e djegies së një automjeti në zonën e ish-Kombinatit në Tiranë dy ditë më parë. Në pamjet, që disponon edhe grupi hetimor, duket zjarrvënësi që ka mbetur edhe vetë i dëmtuar. Megjithatë ai ende nuk është kapur nga policia.

Djegia e automjeteve në Tiranë e jo vetëm është kthyer në një trend për dëmtuesit e tyre.

Rasti më i fundit u regjistrua në zonën e ish-Kombintatit në kryeqytet, ku një automjet tip Mercedes-Benz u shkrumbua në pak sekonda.

ABC News ka siguruar pamjet e djegies së makinës në pronësi të Mimoza Agalliut, Drejtore e Qendrës Sociale në po të njëjtën zonë.

Në pamje shihet një person rreth 1.75 metra i gjatë, i veshur me xhinse dhe me një bluze sportive me kapuç që i vë zjarrin makinës.

Autori vjen nga një rrugicë dytësore rreth orës 02:18 të mëngjesit dhe mban një bidon me lëndë djegse.

Pas disa sekondash spërkatje me benzine, automjeti pushtohet nga flakët, ndërsa personi që i vuri zjarrin largohet me shpejtësi nga e njëjta rrugicë që erdhi në fillim.

Sipas hetuesve, i riu siç duket edhe në pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë është dëmtuar nga flakët. Deri tani policia nuk e ka identifikuar dhe kapur autorin.

Vetëm pak minuta më pas, mbërrijnë një automjet zjarrfikëse dhe një patrullë e policisë.

Në Tiranë, ky është rasti i tretë brenda pak ditësh i djegies së makinave të parkuara poshtë shtëpive të banimit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono