“A ishte CR7 një rival?!”, gazetari i njohur i kthehet keq holandezit

08:31 | 03/12/201908:310

Virgiil Van Dijk ka përfunduar në shënjestër të gazetarit dhe moderatorit të njohur Piers Morgan. Deklarata e holandezit, që thumbonte Cristiano Ronaldon për mungesën në ceremoninë për “Topin e Artë” nuk është pëlqyer prej Morgan.

Ky i fundit ka reaguar përmes llogarisë së tij në “Twitter”. “Jo, Cristiano Ronaldo është një lojtar shumë më i madh. Ju nuk jeni në ligën e tij”, shkruan Morgan, me të cilin bien dakord me shumë mundësi të gjithë fansat e CR7, por kurrsesi sezoni i vjetshëm i Van Dijk nuk mund të hidhet poshtë.

ÇFARË THA VAN DIJK – Gjatë ceremonisë për “Topin e Artë” një ditë më parë, mbrojtësi holandez u ngacmua për mungesën e Cristiano Ronaldos. Përgjigja e futbollistit të Liverpool ishte epike dhe bëri xhiron e internetit, në media të ndryshme dhe në rrjete sociale.

“Cristiano Ronaldo nuk do të jetë këtu sonte, kështu që tashmë është një rival më pak për të cilin duhet të shqetësoheni”, i tha gazetari qendërmbrojtësit, i cili ia ktheu kështu: “A ishte vërtetë Cristiano Ronaldo një rival?!”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono