A do të vijojë me protestat PD? Përgjigjet Grida Duma

20:24 | 05/09/201920:240

Partia Demokratike do të vijojë me protestat e saj kundër qeverisë. Ish-deputetja Grida Duma bëri të ditur gjatë një interviste në Abc News se nuk duhet të ketë kthim mbrapsht të aksionit opozitar.

Për sa i përket, ditëve në të cilat do të zhvillohen protestat, Duma tha se do të vendoset në ditët në vijim për to.

“Protestat do të vijojnë, sakrificë e madhe është të vazhdosh protestë pas proteste. Kjo nuk ka diskutim që duhet të vijojë. Nuk duhet të ketë kthim mbrapsht të aksionit opozitar. Ne jemi thirrur nga kryetari dhe kemi diskutuar datat më të përshtatshme. Kjo është çështje teknike, por në ditët në vijim do të ndërtohet një kalendar”, tha Duma përballë gazetares Mirela Milori.

Sipas ish-deputetes, protesta është bazamenti i strategjisë së Partisë Demokratike. Ndërkohë, raportin përfundimtar të OSBE-së për zgjedhjet e 30 Qershorit, duma e sheh si pasaportë që certifikon kauzën opozitare.

“Marrja e vendimeve politike është detyrë e forumeve partiake opozitare. Unë mendoj që raporti OSBE-së është pasaportë certifikuese për kauzën opozitare, e cila nuk duhet humbur si shans. Duhet përdorur në kancelaritë ndërkombëtare për të bindur se kauza që ngritëm ishte e vërtetë”, tha Duma./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono