95-vjetori i lindjes së At Zef Pllumit, rikonstruktohet shkolla që mban emrin e tij

15:15 | 28/08/201915:150

95-vjetorin e lindjes së At Zef Pllumit Bashkia e Tiranës e ka përkujtuar nga shkolla që mban emrin e tij. Me këtë rast nxënësit dhe mësuesit kishin organizuar një koncert.

95-vjetori i lindjes së At Zef Pllumit, simboi i rezistencës kundër komunizmit,  e gjen shkollën nëntëvjeçare që mban emrin e tij në Tiranë në proces rikonstruksioni.

Punimet u inspektuan nga nënkryetarja e bashkisë Anisa Ruseti e cila gjithashtu mori pjesë edhe në një koncert të përgatitur nxënësit dhe mësuesit me rastin e ditëlindjes së At Zef Pllumit.

Me qëllim shmangien e mbipopullimit në klasa nënkryetarja e bashkisë iu bëri thirrje prindërve t’i regjistrojnë fëmijët në shkollat afër banesës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono