80 milionë euro për portierin Arrizabalaga

15:08 | 08/08/201815:080

Çelsi mund të thyejë rekordin në transferimin e një portieri. Sipas mediave angleze, londinezët janë gati të paguajë 80 milionë euro për të marrë portierin e Atletik Bilbao.

Chelsi do të shpenzojë 80 milionë euro për të afruar portierin spanjoll Kepa Arrizabalaga, sipas mediave angleze. Ky është një rekord për transferimin e një lojtari në këtë pozicion, duke kaluar edhe Allison, i cili u ble nga Liverpool për 73 milionë euro. Athletic Bilbao që zotëron kartonin e 23-vjeçarit njoftoi këtë të mërkurë se do të largohet. Arrizabalaga numëron 50 ndeshje në La Liga dhe një me përfaqësuesen e Spanjës. Ai vlerësohet shumë nga trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri. Afrimi i Kepa Arrizabalaga i hap rrugën Thibaut Courtois që të firmosë për Real Madrid. Portieri belg nuk ishte as në stolin e rezervave në finalen e Superkupës së Anglisë, ndërsa sipas mediave angleze nuk mori pjesë në seancën stërvitore të së martës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono