7 të vdekur dhe 25 të plagosur nga një shpërthim në Bangladesh

11:07 | 17/11/201911:070

Të paktën shtatë persona u vranë dhe 25 të tjerë u plagosën pasi një tubacion gazi shpërtheu në Bangladeshin juglindor të dielën, tha policia.

Shpërthimi në zonën Patharghata në rrethin Chittagong rrëzoi pjesë të një muri në kufi të një ndërtese aty pranë, tha shefi i policisë lokale Mohammed Mohsin.

Ai tha se të paktën 25 njerëz ishin shtruar në spital dhe zjarrfikësit u bashkuan në operacionin e shpëtimit. Nuk ishte e qartë menjëherë se çfarë e shkaktoi shpërthimin. Raportet e lajmeve thanë se rruga përpara vendit të shpërthimit ishte e mbushur me njerëz.

Muri u rrëzua dhe ra mbi njerëzit në rrugë. Shpërthimi ndodhi kur banorët po përgatiteshin për fillimin e ditës së punës në mëngjes, tha Mohsin. Chittagong është 216 kilometra (134 milje) në juglindje të kryeqytetit, Dhaka./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono