613 kg kokainë të kapura në Durrës/ Sekuestrohen rreth 15 milion lekë

20:41 | 12/07/2018

Pesë muaj pas sekuestrimit të sasisë rekord prej 613 kilogram kokainë në Portin e Durrësit, sekuestrohen dy llogari bankare me rreth 150 milion lekë të vjetra që dyshohet se i përkasin antarëve të grupit criminal që tentoi të merrej me këtë rast narkotrafiku. Sipas një njoftimi të bërë publik nga Policia e Shtetit, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit” janë sekuestruar dy llogari bankare, ku njëra mësohet se ka qenë rreth 38 mijë dollarë dhe tjetra mbi 10 milion lekë të reja.
Task Forca Speciale bëri sekuestrimin e llogarive bankare në emër dhe për llogari të subjekteve “Arbri Garden” shpk dhe “Ecoalmax” shpk.
Policia Kriminale, në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda po vijojne hetimet intensive për këtë grup të dyshuar që operonte në fushën e trafikimit të drogave të forta. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono