613 kg kokainë, shoferi i kamionit nuk del nga burgu

15:45 | 16/06/2018

Gjykata për Krimet e Rënda ka refuzuar kërkesën për liri të Armando Pezakut, shoferit të kamionit që transportoi kontenierin me 613 kilogramë kokainë nga porti i Durrësit në Maminas. Pezaku iu drejtua gjykatës me një kërkesë penale për shfuqizimin e masës “arrest në burg”, caktuar ndaj tij në 2 Mars 2018. Kërkesa e shoferit të kamionit të kokainës u shqyrtua nga gjyqtarja Irena Gjoka, e cila vendosi rrëzimin e saj.

Pezaku dhe i bashkëarrestuari me të, Donaldo Lushaj, menaxher i “Arbi Garden” qëndrojë në qeli nga java e parë e muajit Mars. Në vijimësi, ai ka mbajtur qëndrim moue në lidhje me akuzën. I arrestuar është edhe administratori i shoqërisë “Arbi Garden”, Arbër Çekaj. Ai u prangos në Gjermani, nga ku po pret ekstradimin drejt Shqipërisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono