60% e amerikanëve nuk duan Trump sërish president

12:28 | 11/09/201912:280

14 muaj larg zgjedhjeve presidenciale amerikane, që do të mbahen në 3 Nëntor të 2020-ës, pothuajse gjashtë amerikanë në 10 mendojnë se Donald Trump nuk meriton të zgjidhet sërish.

Të dhënat janë publikuar pas një sondazhi të kryer nga CNN sipas të cilit popullariteti i kreut të Shtëpisë së Bardhë mbetet e qëndrueshme në krahasim me sondazhet e muajit Gusht, me 39 përqind të amerikanëve që vlerësojnë punën e tij dhe 55 përqind që e kritikojnë./ABC News Albania

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono