560 milionë euro e tundojnë De Laurentis, sheikë edhe në Serie A?

08:31 | 13/11/201908:310

Napoli po kalon momentin më të vështirë të viteve të fundit. Rezultatet nuk po vijnë, teksa nuk ka munguar as tensioni midis presidentit dhe lojtarëve. Aurelio De Laurentis kërcënoi me largim të një pjesë të madhe të titullarëve. Edhe Carlo Ancelotti rrezikon pankinën, pavarësisht marrëdhënieve të shkëlqyera me drejtuesit dhe sidomos kreun e klubit.

Tifozët janë të acaruar dhe ekipi duhet të rikthehet te rezultatet pozitive për të mos u përballur me tërbimin e tyre. Gjithsesi, lajmi nga Anglia i ka kapur të gjithë të papërgatitur. Daily Mail raportoi interesimin e familjes Al Thani për klubin italian.

560 milionë euro janë gati për Aurelio De Laurentis nga sheikët arabë dhe ky i fundit po mendohet. Familja që drejton Katarin u interesua edhe për Romën kohë më parë, por akordi nuk u arrit. /abcnews.al

Tarnim bin Harnad Al Thani, personi i intertesuar për blerjen e Napolit


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono