54 punonjës të Ministrisë së Arsimit shpërndahen në fakultete

15:45 | 14/01/2019

54 punonjës të Ministrisë së Arsimit janë shpërndarë nëpër fakultete për të sqaruar studentët rreth vendimeve të marra nga qeveria në muajin dhjetor.  Zëvendësministrja e Arsimit Besa Shahini në një deklaratë për mediat, i bëri thirrje studentëve që për çdo paqartësi t’i drejtohen sekretarive mësimore.

“Për çdo paqartësi në sekretariatet e universiteteve keni punonjësit e Ministrisë, drejtohuni te ata dhe ata do t’ju japin përgjigje dhe do t’ju qartësojnë. Aplikimi i VKM që kanë efekt financiar dhe që ju prekin te tarfiat dhe bursat zbatohet nga universiteti. Qeveria ndan fondin ku trajtohen të gjithë kategoritë e studentëve, por aplikimi, detajimi i listave të studentëve, identifikimi i studentëve dhe kalkulimi i notës mesatre bëhet nga universitetet”. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono