50 Euro për person, kapet “transportuesi” në Pogradec

19:02 | 08/05/201919:020

Një 40-vjeçar nga Tirana është vënë në pranga për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”. Ai u kap në flagrancë në fshatin Lin të Pogradecit. Në mjetin e tij, një minibus tip “Mercedes-Benz”, ai po transportonte 14 shtetas të huaj drejt Kosovës.

Mësohet se 40-vjeçari merrte 50 Euro për person që t’i transportonte deri në destinacion. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono