5 këshilla si të keni një ambient pune më argëtues

09:50 | 21/01/202009:500

Pa marrë parasysh se sa shumë e pëlqeni punën tuaj, ndonjëherë ajo bëhet e lodhshme, e mërzitshme dhe shpesh nuk të bëjnë këmbët të shkosh.

Ja disa mënyra praktike, të thjeshta por që do të ndryshojnë humorin tuaj, do t’ju kthejnë energjitë pozitive dhe do të fokusoheni më shumë në punën tuaj.

1.Bëni miq dhe krijoni një marrëdhënie shoqërore me kolegët dhe bashkëpunëtoret në zyrë.

2.Bëni pushim dreke. Orët e gjata në punë dhe pa pushim nuk janë produktive.

3.Dekoroni ambientin apo tavolinën tuaj të punës. Kështu do të krijoni një ambient më familjar, më të ngrohtë dhe më miqësor.

4.Fokusohuni në atë që ju po përfitoni nga puna ku jeni. Nëse s’keni fokus, atëherë ka ardhur koha për një punë të re.

5.Zgjohuni herët. Kjo do të bëjë t’i kushtoni disa orë vetes tuaj dhe të bëni atë që dëshironi./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono