460 mijë sterlina dëme, Guardiola “timonieri” skandaloz i automjeteve

11:32 | 12/01/202011:320

Pep Guardiola është një mjeshtër në stol dhe po udhëheq Manchester Cityn drejt fitimit të Champions League, objektivit kryesor të kampionëve të Anglisë. Teksa është një timonier fantastik i ekipit të tij, ndryshe ndodh në timonin e vërtetë të makinave.

The Sun raporton se trajneri spanjoll ka një ves të keq për të dëmtuar mjetet që disponon. Prej vitit 2016 kur u ul në pankinën e “Cityzens”, Guardiola ka pasur në dispozicion një Mercedes GLE (80 mijë sterlina), një Ranger Rover (150 mijë sterlina), një Bentley GTX700 (200 mijë sterlina) dhe një Mini Cooper (30 mijë sterlina).

Shuma totale e dëmit shkon në 460 mijë sterlina, duke konfirmuar që trajneri iberik ka një problem të madh me udhëtimet me makina dhe është një pilot shumë i dobët. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono