41 immigrants were found inside the truck in Greece

13:19 | 05/11/201913:190

Immigrants were found in a truck, refrigerated in Greece, thankfully without damage to life. The truck with illegal immigrants was intercepted in Xanthi, Greece in a truck that had entered Turkey.

They found themselves having difficulty breathing, a situation that could have serious consequences for life. They had left for Thessaloniki, but authorities say they were not sure if they would reach the city in question under conditions they were found.

The migrants were of Afghan origin, and intended to move to Western European countries. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono