40 shtëpi botuese nga Ballkani takohen në Kukës

12:23 | 15/04/2018

40 shtëpi botuese nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi e Maqedonia u mblodhën në Kukës për panairin mbarëkombëtar të librit organizuar nga Bashkia e Kukësit.

Në çelje të panairit, kryetari i bashkisë, Bashkim Shehu, dha mesazhe të qarta për artin e kulturën, duke e cilësuar Kukësin urë lidhëse të Kombit.

Panairi i Librit ka çelur siparin e aktiviteteve të shumta që organizohen gjatë këtyre tre ditëve në përkujtim të eksodit ‘99. Në Kukës kanë nisur kremtimet e 19-vjetorit të eksodit ‘99./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono