4-vjeçarja me Sindromën Down bëhet modele, i thanë se nuk do të kishte një jetë normale

15:10 | 13/02/202015:100

Cara Brown u diagnostikua me Sindromen Down,e njohur edhe si trisomia 21 – e cila është një çrregullim gjenetik i kromozomit që shkakton vonesa zhvillimore dhe intelektuale – vetëm disa orë pas lindjes së saj.

Lajmi erdhi si një traumë për prindërit, Meryn, 37 vjeç, dhe Duncan, 40 vjeç, të dy nga Chesham-Buckinghamshire.

 

 

Skanimi gjatë shtatëzanisë tregonte që shanset ishin shumë të vogla që foshnja të kishte Sindromën Down.

Ata u zemëruan pa masë kur mjekët u thanë që vajza e tyre do te kishte probleme gjatë gjithë jetës, përfshirë problemet e zemrës.

Por nëna e dy fëmijëve, Meryn, tha që Cara po ja del për mrekulli madje ajo po vazhdon për modeling./abcnews.al

 

 

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono