4 deputetë të rinj i shtohen Kuvendit

14:08 | 18/04/201914:080

Parlamentit pritet t’i shtohen dhe katër deputët të rinj nga radhët  e opozitës.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi ti japë mandatin e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë 3 kandidatëve të radhës në listën shume emërore të Partisë Demokratike dhe një nga lista shume emërore e Levizjes Socialiste për Integrim.

Sa i përket Partisë Demokratike bëhet fjalë për kandidaten e Qarkut të Gjirokastrës Foriana Dhimitri, kandidatin e  Qarkut të Korçës Andi Përmeti, si dhe Erion Picirin në Qarkun e Tiranës.

Ndërsa nga lista e Lëvizjes Socialiste për Integrim KQZ vendosi ti japë mandatin e deputetit kandidatit të Qarkut të Beratit Eugen Bojaxhi.

Gjithashtu Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të njoftoi këshillin bashkiak të Rrogozhinës për të vazhduar procedurat për dhënien e mandatit kandidatit të listës shumë emërore të subjektit politik Partia Lëvizja Socialiste për Integrim, Adelina Ceka, për plotësimin e vendit vakant në këshillin bashkiak.

Ndërkohë që regjistroi Partinë Komuniste të Shqipërisë  si subjekt zgjedhor që do të marrë pjesë në zgjedhje vendore të 30 qershorit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono