31 mijë dosje janë regjistuar gjatë 2019-ës në Gjykatën e Lartë

19:42 | 29/03/201919:420

Gjykata e Lartë zbardh analizën 3 mujore të vitit 2019 për gjendjen e dosjeve gjyqësore. Në njoftim thuhet se në kjo gjykatë, ndonëse me vetëm 3 gjyqtarë, vazhdon shqyrtimin e dosjeve gjyqësore të regjistruara, përfshirë këtu edhe çështje të themelit. Por për shkak të mungesës të gjyqtarëve, gjykata e lartë i ka dhënë përparësi shqyrtimit të çështjeve më urgjente me natyrë civile, administrative e penale. Ndërkaq edhe 9 këshilltarët e mbetur, vazhdojnë studimin e dosjeve dhe hartimin e relacioneve përkatëse, bazuar në Urdhrin e Brendshëm të Kryetarit të Gjykatës së Lartë. Në këtë gjykatë, numri i dosjeve të regjistruara gjatë 3 mujorit të parë të 2019 është rreth 31 mijë, prej të cilave 16 dosje janë civile, 10 mijë janë  administrative dhe 5 mijë dosje janë penale. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono