30 minuta “kokë më kokë”: Çfarë diskutoi Basha me ambasadorin Soreca

12:43 | 19/11/201912:430

Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me ambasadorin e BE Luigi Soreca.

Takimi u zhvillua në sëlinë blu, ndërsa ambasadori nuk ka preferuar të japë prononcime për gazetarët.

Gazetari Juxhin Mustafaraj bën me dije se takimi zgjati 30 minuta. Ndërkohë në fokus të bisedës ka qenë qenë Reforma Zgjedhore.

Po ashtu në këtë takim ka marrrë pjesë edhe drejtuesi i grupit të punës në PD për Zgjedhoren, Oerd Bylykbashi.

Sakaq, drafti i opozitës është thuajse gati dhe do të prezantohet javën e ardhshme

Ky takim u zhvillua edhe ne kohën kur mazhoranca ka thënë se brenda këtij viti do të përmbyllë draftin e saj për Reformën Zgjedhore e cila duhet të dakordësohet me të gjithë palët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono