FOTO/ 3 ton ndihma, Korfuzi solidarizohet me familjet e prekura nga tërmeti

10:52 | 09/12/201910:520

Edhe Korfuzi fqinj është solidarizuar me zonat e prekura nga tërmeti shkatërrues  i 26 nëntorit në vendin tonë. Më shumë se 3 ton ndihma humanitare të mbledhura nga agjensitë dhe qytetarët e Korfuzit, pas iniciativës së ERT Corfu, nismë kjo e nisur ditë më parë nga televizioni shtetëror ERT nisen sot drejt Durrësit.

Kompania Joy Lines me anijen Saranda – Express, me qendër në Sarandë, që kryen çdo ditë linjën detare Sarandë – Korfuz dhe anasjelltas. Përveç ndihmës ekonomike dhënë ditët e para të tërmetit kompania ka dhënë ndihmesën e vet duke bërë edhe transportimin e ndihmave nga Korfuzi drejt vendit tonë. ERT Corfu dhe të gjithë punonjësit e Radios Greke të Korfuzit falënderojnë ngrohtësisht të gjithë ata që e përqafuan këtë iniciativë dhe ofruan pa mëdyshje ndihmesën e tyre për lehtësimin e pasojave nga tërmeti të njerëzve në Shqipërinë fqinje, shkruan ert.gr.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono