3 mln euro drogë në skaf, kapen shqiptarët

11:28 | 12/10/2018

Rreth 300 kilogramë marijuanë e sekuestruar, e cila në treg do të jepte një fitim prej 3 milionë eurosh dhe dy skafistë shqiptarë në pranga. Është ky bilanci i operacionit të policisë së Barit mëngjesin e së premtes.

Policia e Barit gjatë një patrullimi rutinë kanë sinjalizuar në det një gomone që ishte e ngarkuar më shumë se duhet. Drejtuesit e saj sapo kanë parë agjentët u përpoqën të largoheshin me shpejtësi duke u detyruar më pas të braktisin gomonen me 294 kilogramë marijuanë dhe 16 kilogramë hashash.

Dy skafistët, me shtetësi shqiptare u fshehën në një ndërtesë të braktisur, por agjentët e policisë së Leçes arritën t’i prangosin. Sipas të dhënave të para vlera e drogës nëse do të hidhej në treg do të ishte 3 milionë euro.

Që nga fillimi i këtij viti policia italiane ka arritur të sekuestrojë më shumë se 17 tonë marijuanë, 18 gomone dhe skafe si dhe ka vënë në pranga 42 persona./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono