28 vajza nga Kosova të quajtura Vlora vizituan qytetin e Pavarësisë

15:53 | 07/10/201815:530

Qyteti i Flamurit është vizituar nga 28 vajza që vinin nga Kosova dhe mbajnë emrin Vlora. Vizitorët e veçanta panë nga afër disa nga destinacionet turistike të Vlorës dhe zhvilluan një takim me kryetarin e bashkisë Dritan Leli.

Vlora priti vizitorë të veçantë këtë fundjavë. 28 vajza me emrin Vlora si vetë qyteti i Pavarësisë. Më e vogla prej tyre vetëm gjashtë muajshe.

Numri i tyre është zgjedhur si një simbolikë për festën e 28 nëntorit. Sheshi i Flamurit , fshati Kaninë dhe vende të tjera turistike të Vlorës ishin pjesë e vizitës së vajzave nga Kosova.

Në këtë udhëtim të tyre shoqëroheshin edhe nga ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi.

Dritan Leli- Kryetari i bashkisë Vlorë: Sot këtu vendosëm që në krahun tim të djathtë të jetë Vlora e madhe, vajzë e një babi Ismail dhe nëne Shqipe dhe lindur me 28 nëntor, një persoanzh i rëndësishëm për jetën politike e administrative të Kosovës dhe me shumë delikatesë kemi zgjedhur një Vlora të re vetëm 6 muajshe.

Pasi shijuan nga afër peisazhet e mrekullueshme të Vlorës , vajzat me emrin Vlora ditën e mbyllën me kërcime me muzikë shqiptare dhe me shumë foto. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono