28 deputetë të PS kërkojnë shkarkimin nga Këshilli Mbikëqyrës i BSH të Arben Malajt

23:00 | 15/07/201923:000

28 deputetë të mazhorancës kërkojnë shkarkimin e Arben Malajt, nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë.

Shkaku pse kërkohet shkarkimi i tij, sipas burimeve është shkelja e etikës në komunikime publike, Deputetët pretendojnë në kërkesën për shkarkim, se Malaj ka kryer veprime që cënojnë besueshmërinë dhe paanshmërinë që duhet të garantojë poizicioni i një anëtari në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës Qendrore.

Arben Malaj, ish-ministër i Financave dhe ish-deputet i Partisë Socialiste, është anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë që prej dhjetorit të vitit të kaluar. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono