26 vjetori i FRESSH/ Rama: Ne do e fusim Shqipërinë në Bashkimin Europian

15:20 | 14/01/201815:200

Kryeministri Rama ishte i pranishëm në aktivitetin e organizuar me rastin e 26 vjetorit të krijimit të grupit rinor të Partisë Socialiste, FRESSH. Në fjalën e tij kreu i mazhorancës foli për arritjet e qeverisë dhe për një mandat të dytë historik sipas tij, sa i përket vendit.

Ditëlindja e forumit rinor socialist nuk arriti të kanalizojë retorikën e shefit të ekzekutivit i cili në 26 vjetorin e FRESSH iu drejtua të rinjve në cilësinë e kryeministrit, jo kryetarit të partisë.
Përpara të rinjve socialistë të ardhur nga çdo qark, kreu i selisë rozë listoi si arritje politike ligjin e kaluar pak ditë më parë në shtetin fqinj, Maqedoni./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono