250 persona strehohen në Shkodër, banorët apel qeverisë: Të nisin ndërtimet sa më parë

16:38 | 03/12/201916:380

Shkodra deri tani ka pritur rreth 250 persona të zonave të prekur nga tërmeti. Një pjesë e tyre po qëndrojnë në konvikte dhe në hotelet e Velipojës. Banorët thonë se duan që të kthehen në zonën e banimit sa më parë ndaj edhe kërkojnë që të nisë puna për rindërtimin e banesave të tyre.

Banorët të cilët deri më tani janë vendosur në hotelet e zonës shpresojnë të mos qëndrojnë shumë gjatë dhe banesat e tyre të ndërtohen që të kthehen në normalitet.

Të prekurit nga termeti kanë edhe porosi për politikën që sipas tyre nuk duhet ta shfrytëzojë këtë moment, por të kontribuojnë për të menaxhuar situatën.

Veç personave që janë sistemuar në këtë hotel pjesa tjetër po qëndrojnë në shtëpi private dhe konviktet e shkollave./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono