23 viktima nga zjarri në një studio animimi

13:30 | 18/07/201913:300

Një zjarr i shpërthyer në një studio animimi në Japoni shkaktoi 23 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Policia japoneze arrestoi një 41-vjeçar përgjegjës të zjarrvënies i cili gjithashtu mbeti i plagosur.

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri të shpërthyer brenda një studio animimi në Kioto, Japoni. Lajmi është konfirmuar nga zjarrfikësit të cilët konfirmojnë dhe 36 të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje kritike për jetën. Policia arrestoi një 41-vjeçar i cili kishte hyrë në ndërtesë duke vënë zjarrin me anë të një lëngu të djegshëm.

Policia japoneze konfirmoi se shumë trupa të pajetë u gjetën në katin e dytë të ndërtesës së Kioto Animation, një shoqëri e themeluar në vitin 1981. Ndërsa dëshmitarët okularë u shprehën se kishin dëgjuar një seri shpërthimesh të ndjekura nga flakë të mëdha. Një 41-vjeçar i konsideruar si përgjegjës i zjarrvënies ka mbetur i plagosur gjithashtu dhe u transferua në spital./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono