23 aksidente që nga Janari në rrugën “Transballkanike”

19:02 | 17/04/201919:020

Qarkullimi në rrugën “Transballkanike” është kthyer në makth për drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët. Trafiku i rënduar për shkak të devijimit të trafikut meqenëse po bëhen punime me bulevardin e qytetit ka shtuar edhe numrin e aksidenteve rrugore.

Për të shkuar në vendin e ngjarjes ambulanca e spitalit të Vlorës duhet të kalojë përmes një trafiku të rënduar.

Në “Transballkanike”, lëvizja e mjeteve është kthyer në shqetësim. Kjo për shkak të fluksit si pasojë e devijimit të trafikut, pasi në bulevardin Vlorë-Skelë po kryhen punime. Këtu semaforët mungojnë, mbikalimet dhe sinjalistika vertikale gjithashtu. Një gjendje e tillë është krijuar ende pa nisur sezoni turistik gjatë të cilit numri i mjeteve do jetë disafishuar.

Por përveç trafikut të renduar, në “Transballkanike” numri i aksidenteve është i lartë. Referuar shifrave zyrtare, nga fillimi i vitit janë regjistruar 23 ngjarje me pasoja të rënda në njerëz e mjete.

Kjo rrugë është nën juridiksionin e Drejtorisë së Përgjithshme të Rrugëve, pasi ndodhet në hartën e segmenteve nacionale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono