222 milionë euro dëm, statistika e Neymar është skandaloze!

17:07 | 23/10/201917:070

Neymar i kushtoi plot 222 milionë euro skuadrës së PSG-së, e cila pagoi klauzolën e tij për ta marrë nga skuadra e Barcelonës. Ylli brazilian u bë menjëherë lojtari më i shtrenjtë në botë dhe askush nuk i është afruar deri më tani. 27-vjeçari pritej të ishte lider absolut te skuadra parisiene, por deri më tani, ka humbur shumë ndeshje për shkak dëmtimi.

Ekzaktësisht, Neymar ka humbur 50% të ndeshjeve me PSG-në që nga transferimi i tij në Paris, një statistikë skandaloze. Kur PSG pagoi atë shumë faraonike prej 222 milionë eurosh, mendohej se ishte investim i zgjuar, por nuk po duket kështu.

Për më tepër, Neymar ka thënë publikisht se kërkon të larghet nga kryeqyteti francez, për t’u rikthyer në Barcelonë, por ky transferim nuk ndodhi në merkaton e verës./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

So much for paying that amount ?

A post shared by Football Exclusive ⚽ (@footballexclusive_) on


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono