Kompania e huaj merr masa ndaj reperit Capital T

15:53 | 25/11/201915:530

Kënga e fundit e Capital T u kthye në hit, arriti brenda pak ditësh më shumë se 1 milion klikime dhe pak orë më parë u bllokua nga kompania që gëzon të drejtën e origjinalit.

Për çfarë bëhet fjalë?
Mesa duket, refreni i këngës “Akull” është marrë nga kënga “Galliyan”, që është kolona zanore e filmit të njohur të Bollywood-it, “Ek Villain”.

Sot, kënga “Akull” është bllokuar nga YouTube për shkak se T-Series e ka raportuar për kopje. “Kjo këngë ka përmbajtje nga Tseries Music që e ka bllokuar për shkak të të drejtës së autorit,” shkruhet në video.

Kjo vërteton se në fakt kemi të bëjmë me kopje dhe jo përshtatje ose rimarrje si në rastin e këngëtarit shqiptar Lannex./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono