20 vjetori i çlirimit të Kosovës, ish- presidenti Clinton mbërrin në Prishtinë

13:10 | 11/06/201913:100

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka mbërritur në Prishtinë ku do të marrë pjesë në ceremonitë festive që zhvillohen me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Në aeroportin “Adem Jashari” në kryeqytet, Clinton u prit nga Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli si dhe nga ish-presidentja Atifete Jahjgaga.

Bashkë me ish presidentin amerikan që pati rol vendimtar në urdhrin për bombardimet e NATO-s dhe  çlirimin e Kosovës, ka mbërritur edhe ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright.

Klinton sot do të takohet me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe më pas edhe me Kryeministrin Ramush Haradinaj.

Nëersa nesër do të marrë pjesë në ceremonitë festive të ditës së çlirimit si dhe pritet t’i drejtohet me një fjalim popullit të Kosovës. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono