1800 punonjës të OSHEE janë në gatishmëri natën e ndërrimit të viteve

13:00 | 31/12/201713:000

Rreth 1800 punonjës të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të jenë në gatishmëri natën e ndërrimit të viteve. OSHEE përmes një njoftimi për shtyp thotë se ka ngritur grupe pune për lokalizimin e defekteve dhe marrjen e masave. Do të riparohet në kohë çdo avari që mund të shfaqet në rrjetin e shpërndarjes për objektet e rëndësisë së veçantë, spitalet, hidrovoret e deri tek konsumatori i fundit. Për çdo problem, OSSHE ka publikuar në faqen e saj të internetit numrat e telefonit sipas rajoneve, ndërkohë që në të gjithë territorin thotë se qëndron në funksion numri unik Call Center i 042274141./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono