17 mijë zgjidhje në platformën e bashkëqeverisjes

12:36 | 07/11/201812:360

Rreth 17 mijë raste kanë gjetur zgjidhje pasi i janë drejtuar platformës së bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në takimin javor me koordinatorët e bashkëqeverisjes.

Si çdo të mërkurë qytetarët që kanë marrë zgjidhje në platformën Shqipëria që duam.al tregojnë eksperiencat e tyre. Dikush mori legalizimin pas 20 viteve sorrollatje, një tjetër gjeti punë në kompnai private, në një kopësht shtëror në Tiranë u shtuan edukatoret. Këto janë disa nga rastet që e kanë marrë përgjigjen pas 10 ditësh nga koordinatorët e bashkëqeverisjes.

Edhe një herë kryeministri u kujton se pas zgjidhjes së problemit të qytetarit e nis verifikimi për punën e administratës. Prandaj që zinxhiri i bashkëpunimit të vazhdojë ai kërkon që të gjithë ti drejtohen shqipëria që duam.al/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono