15 vjet LSI, Kryemadhi: Rilindja po shkatërron vendin

22:42 | 06/09/201922:420

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi pasditen e sotme konventën e 15 vjetorit të themelimit të saj. Kryetarja Monika Kryemadhi tha para drejtuesve dhe anëtarëve të LSI, se busulla e kësaj partie është integrimi në BE dhe një jetë më e mirë për çdo qytetar, pavarësisht bindjeve politike.

Kryemadhi u shpreh se rilindja po shkatërron ekonominë shqiptare, ndërsa solli në vëmendje largimin e të rinjve jashtë Shqipërisë. Megjithatë, ajo u shpreh se edhe LSI ka përgjegjësinë e saj, pavarësisht disa nismave pozitive që ka ndërmarrë.

Sipas saj, bojkoti masiv në zgjedhjet e 30 Qershorit ka rritur tashmë  përgjegjësinë e opozitës që të gjejë mekanizmat më të mirë për të përfaqësuar shumicën dërrmuese të shqiptarëve.

“Misioni i LSI, – tha Kryemadhi, – është çlirimi i Shqipërisë nga thundra kriminale e rilindjes”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono