15 konkurrentë nga e gjithë bota në Festivalit Operistik “Marie Kraja”

19:30 | 20/04/2019

Nata e parë edicionit të 17-të  të Festivalit Operistik “Marie Kraja” ofroi një spektakël të vërtet. 15 konkurrentë nga e gjithë bota sollën për spektatorin një repertor të bukur dhe këngët legjendë të vendeve përfaqësuese. Në mbrëmjen e sotme të ftuar specialë, janë tenori me famë botërore Murat Karahan dhe virtuozi i violinës, fituesi i disa çmimeve ndërkombëtare Elvin Hoxha./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono