140 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ekspozitë me objekte origjinale

16:50 | 09/06/2018

Në kuadër të 140-Vjetorit të Lidhjes së Prizrenit Muzeu Historik Kombëtar cel ekspozitën “Besëlidhja e Lirisë 1878”. Në këtë ekspozitë paraqitet rruga dhe veprimtaria e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit me objekte origjinale nga ajo periudhë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono