12-vjeçari humb jetën gjatë pushimeve në Francë

21:07 | 23/08/201921:070

Një 12-vjeçar ka humbur jetën gjatë pushimeve në Francë. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se bëhet fjalë për një britanik, i cili u mbyt në një liqen në një kamp në Berny-Riviere, në Veri të Francës.

Mësohet se i riu u nxorr nga uji dhe u dërgua me helikopter në Paris, ku u shpall i vdekur. Kampi ku ndodhi ngjarja është shumë i vizituar nga turistët britanikë pasi është rreth një orë e gjysmë larg nga Parisi.

“Po punojmë për të kuptuar me cilin operator turistik ka udhëtuar familja e viktimës. Gjithashtu autoritetet lokale po punojnë për të zbuluar shkaqet që çuan në këtë incident të rëndë. Detaje të tjera priten të dalin në ditët në vijim”, thuhej në një deklaratë zyrtare të kampit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono