12 gola në 7 ndeshje, Zahavi lë pas të gjithë yjet europianë

21:35 | 15/10/201921:350

Sulmuesi i Izraelit, Erhan Zahavi, nuk është një emër i panjohur për futbolldashësit shqiptarë, pasi ky i fundit ka bërë ndeshje të shkëlqyera dhe kundër kombëtares tonë kuqezi. Kapiteni izraelit është një lider absolut i kombëtares së tij dhe këtë gjë po e tregon dhe në këto kualifikuese të Euro 2020.

Në shtatë sfida të luajtura deri më tani, Zahavi ka qenë protagonist në plot 12 gola. Sulmuesi ka shënuar 11 herë, si dhe ka dhënë një asist për shokët e tij. Izraeli ka shënuar në total 15 gola në këto sfida, me Zahavin që ka realizuar 78% të tyre. Një rekord fantastik deri më tani.

Zahavi ndiqet nga gjiganti i Rusisë, Artem Dzyuba, që ka shënuar 9 gola, ndërsa podiumin e plotëson Raheem Sterling i Anglisë, me tetë gola të shënuar në këto kualifikuese./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono