1100 libra të studiuesit kroat i dhurohet Akademisë së Shkencave

18:57 | 02/04/201918:570

Testamenti i studiuesit kroat Aleksandër Stipçeviç përmbushet 4 vite pas vdekjes. 1100 tituj librash,  kryesisht albanologjike,  dhuruar Akademisë së Shkencave të Shqipërisë  kanë mbërritur  në këtë institucion. Akademiku Shaban Sinani në një interviste për ABC News rrëfen detaje rreth rëndësisë së këtij fondi./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono