11 shtatori, rishfaqet kreu i Al Kaedës, Al Zawahiri: Do të sulmojmë SHBA

23:15 | 11/09/201923:150

Me rastin e përvjetorit të sulmeve të 11 Shtatorit, lideri i Al Kaedës, Ajman al Zauahiri, është rishfaqur në një video. Në fjalimin e mbajtur, Al Zauahiri ka deklaruar se rrjeti terrorist do të vazhdojë të luftojë kundër Shteteve të Bashkuara. Gjithashtu, ka vijuar kreu i Al Kaedës, në shënjestër të militanteve do të jenë edhe aleatët e Amerikës si Franca, Britania e Madhe dhe vende të tjera të Perëndimit. Ndërkohë, në Kabul të Afganistanit, një raketë ka rënë dhe ka shpërthyer në kompleksin e godinave ku ndodhet dhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave nga shpërthimi nuk ka pasur persona të lënduar. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono