10 kuriozitete për Albacete-Malaga, ka edhe pak Shqipëri

11:28 | 21/09/201911:280

Derbi shqiptarësh në Spanjë. Albacete dhe Malaga përballen sonte prej orës 20:30, ndërkohë që pritet që në fushë të jenë tre lojtarë të kombëtares shqiptare: Armando Sadiku, Keidi Bare dhe Rey Manaj. Një sfidë mjaft interesante, me kuqezinjtë që me siguri janë ngacmuar në distancë.

Në Spanjë artikujt për këtë sfidë janë disa. Eldesmarque.com ka botuar një shkrim me 10 kuriozitetet e Albacete-Malaga dhe një prej tyre është pikërisht fakti që në fushë pritet të jenë tre shqiptarë. /abcnews.al

Faksimile e një pjese të artikullit të botuar nga eldesmarque.com

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono