10 filma që duhen parë gjatë ditëve të festave!

15:35 | 07/12/201915:350

1.”A Christmas Story”

“A Christmas Story” është konsideruar nga “The New York Times” si filmi më i mirë i Krishtlindjeve që është realizuar ndonjëherë.

2.”How the Grinch Stole Christmas”

Ka Krishtlindje pa Grinç? Sigurisht që jo.

3.”Love Actually” (2003)

Shumë ngjarje ndodhin brenda një filmi që do t’ju mbajë me sytë katër nga fillimi deri në fund.

4.”Home Alone” (1990)

Pa Kevin, s’ka Krishtlindje! Sado vite të kalojnë do t’i rikthehemi gjithnjë filmit me të cilin identifikojmë festat e fundvitit.

5.”The Passion of the Christ”

Pak ditë para Krishtlindjeve bëni mirë të shihni një film që flet për historinë e njerëzimit që nga lindja e Krishtit. “Pasioni i Krishtit” me nja kast të paparë aktorësh do t’ju mbërthejë pas televizorit nga fillimi gjer në fund. Një tjetër alternativë është filmi “Jesus”.

6.”Natale a Miami”

Asnjë festë fundviti s’duhet të kalojë pa parë të paktën një film nga Massimo Boldi dhe Christian De Sica. Ndodhitë e tyre të Krishtlindjeve i bëjnë edhe më të bukura pushimet tona.

7.”Little Women” (1994)

Ky bën pjesë tek ata filma, historia e të cilës mund të përsëritet pafund dhe s’të mërzitet kurrë. “Gra të vogla” do t’ju zgjojë edhe më shumë ndjesi nëse e shihni prag Krishtlindjeve.

8.”Carol” (2015)

Një film rreth dashurisë, identitetit, martesës, seksualitetit dhe ndjenjave të ndaluara.

9.”Edward Scissorhands” (1990)

“Eduard Duargërshëra” siç jeni mësuar ta dëgjoni, s’mund t’i mungojë kësaj liste.

10.”While you were sleeping” (1995)

Një histori e ëmbël dashurie…

Ska krishtlindje pa Grinç por as pa histori dashurie./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono