1 në 3 persona vuan nga variçet, mjekët: Mund të eliminohen pa ndërhyrje kirurgjikale

19:06 | 30/09/201919:060

1 në 3 persona në vendin tonë vuan nga variçet. Mjekët shpjegojnë se nëse nuk trajtohen ato mund të çojnë deri në trombozë. Megjithëkëtë venat varikoze mund të eliminohen pa ndërhyrje kirurgjikale. Metodat më të reja të shkencës aplikohen në klinikën Vivia në Spitalin Amerikan 3 në Tiranë.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono